KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15727051
nr 1572 7051
Harald Sandberg
(1912-1983), Sverige
Oljemålning, "Alvaret Öland". Signerad, daterad -46. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
Kondition: krackeleringar
Ivar Harald Sandberg, svensk bildkonstnär född 1912, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 19:49:56
500 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Harald Sandberg
Läs mer om Harald Sandberg